22.05.2020 ROKU ZAKOŃCZYŁA SIĘ REKRUTACJA DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY DO PRZEDSZKOLA NR 9 W ŻYWCU. WSZYSTKIE ZŁOŻONE W TERMINIE WNIOSKI NA DYŻUR WAKACYJNY ZOSTAŁY POZYTYWNIE ROZPATRZONE.
22.05.2020 ROKU ZAKOŃCZYŁA SIĘ REKRUTACJA DZIECI NA DYŻUR WAKACYJNY DO PRZEDSZKOLA NR 9 W ŻYWCU. WSZYSTKIE ZŁOŻONE W TERMINIE WNIOSKI NA DYŻUR WAKACYJNY ZOSTAŁY POZYTYWNIE ROZPATRZONE.
DRODZY RODZICE!!!
Przypominamy, że termin składania dokumentów na dyżur wakacyjny upływa w piątek tj. 22.05.2020r. o godzinie 12:00. Po tym terminie dokumenty nie będą przyjmowane. LIPIEC - DYŻUR W NASZYM PRZEDSZKOLU, SIERPIEŃ - DYŻUR W PRZEDSZKOLU NR 11.
Nazywał się Karol Wojtyła. Dla przyjaciół Lolek. Być przyjacielem Karola… kto by nie chciał? Mieć za przyjaciela (przyszłego) Świętego… Tak po prostu. Zwłaszcza, że Ten Człowiek nie stronił od ludzi. Jako mały chłopak był zawsze wśród kolegów. Na studiach podobnie. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego, kto był w potrzebie. Jednał, kochał, modlił się i słuchał. Rozumiał ludzi i ich problemy. Był wrażliwym i mądrym człowiekiem. Od dzieciństwa powierzał swoje życie Bogu w codziennej modlitwie, z którą nie ustawał aż do końca. Trudne doświadczenia z młodości połączone z wytrwałym i ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły solidny fundament, na którym opierała się jego misja życia.
„Tu wszystko się zaczęło…”
Urodził się 18 maja 1920 r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa. Jego ojciec – Karol senior – był żołnierzem (porucznikiem). Pracował jako urzędnik wojskowy, choć jego wyuczony zawód to krawiec. Matka – Emilia z d. Kaczorowska – zajmowała się domem i wychowaniem dzieci. Karol miał o 14 lat starszego brata – Edmunda. Miał też siostrę, Olgę, która zmarła niedługo po urodzeniu. Został ochrzczony 19 czerwca 1920 r. w pobliskim kościele pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, z którym będzie mocno związany już do końca swojego pobytu w Wadowicach. Na chrzcie nadano mu imiona Karol Józef. Jego rodzice byli dobrymi, szanowanymi i religijnymi ludźmi. Mama była głęboko wierząca i wymarzyła (wymodliła?) sobie, by jeden syn był lekarzem, a drugi księdzem – nieważne w jakiej kolejności. Emilia była dość chorowitą osobą. Zmarła w wieku 45 lat, kiedy Karol miał niespełna 9 lat, a Edmund 23 lata – kończył studia medyczne w Krakowie. Od tej pory Karolem zajmował się ojciec. Przejął się wychowaniem swoich synów – zwłaszcza małego Karola. Kilka dni po śmierci swojej żony, udał się z Mundkiem i Lolkiem do pobliskiej Kalwarii Zebrzydowskiej, do Sanktuarium Matki Bożej, by tam powierzyć Jej siebie i synów. W miesiąc później Karol przyjął I Komunię Świętą. Ojciec Karola pilnował planu dnia, w którym zawsze był czas na modlitwę, naukę i zabawę. Mały Karol codziennie przed lekcjami chodził na Mszę, na której służył jako ministrant. Po szkole grał z kolegami w piłkę nożną i w… ping-ponga. Oprócz edukacji szkolnej, także w domu tata dbał o jego rozwój intelektualny – uczył go języka niemieckiego, a także pielęgnował w nim patriotyzm, przybliżając historię Polski.
Wrażliwy chłopak
W wieku 10 lat Karol rozpoczyna naukę w Gimnazjum Męskim w Wadowicach. Tu zachwyca się poezją i teatrem. Należy do szkolnego kółka teatralnego – tam odkrywa i stopniowo rozwija swoją pasję aktorską. Karol jest pilnym uczniem, lubianym i towarzyskim kolegą. Lubi sport, aktywność fizyczną. Niewykluczone, że wzór i zapał ku temu czerpie też od swojego starszego brata Edmunda, którego darzy ogromnym autorytetem. Niestety, gdy Karol ma 12 lat, jego ukochany brat nagle umiera (jako młody lekarz zaraża się śmiertelną szkarlatyną w czasie opieki nad chorymi).
„Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno”
Wojtyłowie – ojciec i syn, przybyli do Krakowa w 1938 r. Zamieszkali u krewnego, w suterenach domu przy ul. Tynieckiej 10. Tata zajmował się domem, a młody Karol studiami.
Wojtyła studiował polonistykę tylko przez rok. W międzyczasie brał czynny udział w spotkaniach koła teatralnego.
We wrześniu 1939 r. na Polskę najechały niemieckie wojska. Nie oszczędzili także Krakowa. Karol wraz z innymi studentami był świadkiem aresztowania 183 profesorów swojej uczelni (UJ), którzy zostali wywiezieni do obozu koncentracyjnego.
Wraz ze znajomymi z koła teatralnego podjął walkę „słowem”. Po kryjomu wieczorami spotykali się i przy muzyce Szopena recytowali dzieła polskich poetów. By uniknąć wywiezienia na przymusowe roboty do Niemiec, zgłosił się na ochotnika do pracy w kamieniołomie na Zakrzówku. Potem przeniesiono go do zakładów chemicznych „Solvay” w Borku Fałęckim.
W tym czasie ciągle uczył się i brał udział w próbach kilkuosobowego konspiracyjnego Teatru Rapsodycznego, założonego przez znajomego z czasów gimnazjum – z Wadowic – Mieczysława Kotlarczyka. Codzienność Karola nie składa się tylko z pracy i spotkań teatralnych. Niezmiennie dba także o swoją duchowość. Uczęszcza na msze do pobliskiego kościoła na Dębnikach. Tu poznaje Jana Tyranowskiego – miejscowego ascetę i mistyka, który prowadzi przy parafii koło różańcowe. To on stanie się teraz jego przewodnikiem duchowym. Tyranowski przybliżył Karolowi postać i duchowość św. Jana od Krzyża oraz pogłębił jego nabożeństwo do Maryi. Karol często wstępował po pracy na „Solvayu” do pobliskiej kaplicy przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w Łagiewnikach. Tu po raz pierwszy zetknął się z historią siostry Faustyny Kowalskiej i usłyszał o kulcie Bożego Miłosierdzia, którego stanie się gorliwym głosicielem i orędownikiem.
W lutym 1941 r. nagle umiera jego ojciec, Karol senior. Ostatnia, najbliższa osoba z rodziny. Przełom, jaki nastąpił wraz ze śmiercią ojca, domagał się urzeczywistnienia w życiu Karola. Postanawia poświęcić swoje życie kapłaństwu. Żegnając się z teatrem, dwukrotnie próbuje wstąpić do zgromadzenia karmelitów bosych. Jednak ze względu na trwającą wojnę, formalnie było to niemożliwe. Korzystając z tego, co dostępne (choć ciągle tajne i narażające na wywózkę do obozu koncentracyjnego), wstępuje do krakowskiego seminarium duchownego. Zajęcia w seminarium, w czasie okupacji odbywały się potajemnie i w trybie eksternistycznym. Studenci – młodzi klerycy, a było ich niewielu – z narażeniem życia spotykali się na zajęciach w kurii, przy ulicy Franciszkańskiej. Karol studiował filozofię i teologię aż do sierpnia 1944 r., kiedy po wybuchu powstania w Warszawie, okupanci niemieccy – w obawie o podobny scenariusz w innych miastach Polski – zarządzili łapankę w Krakowie, której celem było schwytanie wszystkich młodych – potencjalnych powstańców. Karol cudem uniknął aresztowania. Po tym wydarzeniu Książę Stefan Sapieha – arcybiskup krakowski – zgromadził wszystkich kleryków w bezpiecznym miejscu – zamieszkali w pomieszczeniach kurii archidiecezjalnej i tam ukończyli seminarium.
Karol Wojtyła przyjmuje święcenia kapłańskie już po wojnie, 1 listopada 1946 r. w kaplicy Pałacu Arcybiskupów. Następnego dnia – w Zaduszki, w krypcie św. Leonarda w Katedrze Wawelskiej – neoprezbiter ks. Karol Wojtyła odprawił swoje trzy pierwsze Msze święte za zmarłych rodziców i brata. Kilkanaście dni później jest już w Rzymie, gdzie kontynuuje studia teologiczne (badania nad mistyką św. Jana od Krzyża).
Ksiądz doktor wujek Karol
Latem 1948 r. wraca z Rzymu i rozpoczyna pracę duszpasterską w parafii w Niegowici (wieś w diecezji krakowskiej) oraz kontynuuje studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Niecały rok później, na wiosnę 1949 r. zostaje przeniesiony do Krakowa, do parafii św. Floriana. Tutaj organizuje życie duszpasterstwa akademickiego, organizuje kursy dla narzeczonych, prowadzi rekolekcje, co tydzień odprawia mszę akademicką. Wyjeżdża ze studentami na wyprawy kajakowe, wędrują po górach. Czasy rządów komunistycznych nie sprzyjały Kościołowi i wierze – kontakty z osobami duchownymi były niemile widziane przez władze. By uniknąć podejrzeń, młodzi nazywali ks. Karola „wujkiem”. W trakcie tych wypraw, wieczorami odbywały się dyskusje na różne, ważne dla młodych tematy. Nie omijano trudnych kwestii związanych z miłością, seksualnością i cielesnością – także w odniesieniu do małżeństwa. Owocem tych dyskusji stała się książka „Miłość i odpowiedzialność”, którą napisał „wujek” Karol.
Ks. Wojtyła potrafił znaleźć wspólny język nie tylko z młodymi, ale i z naukowcami, lekarzami, profesorami. Jednocześnie, pod pseudonimem, pisze wiersze i publikuje artykuły w prasie. Był wykładowcą na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Wykładał tam przedmioty związane z etyką. Latem 1958 r., w wieku 38 lat, dostaje nominację na biskupa pomocniczego Archidiecezji Krakowskiej.
Totus Tuus
28 września 1958 w Katedrze Wawelskiej otrzymuje sakrę biskupią. Tego dnia bp Karol Wojtyła całą swoją posługę i siebie zawierza Matce Bożej, czyniąc słowa „Totus Tuus” (Cały Twój) swoim zawołaniem biskupim, a potem także papieskim. Jako biskup, prócz sztandarowych biskupich obowiązków (tj. wizytacji, udzielania sakramentów bierzmowania, święceń) szczególnie zajmował się duszpasterstwem młodzieży. Był także inicjatorem powszechnego organizowania kursów przedmałżeńskich.
W 1962 r. bp Karol Wojtyła wyjechał do Rzymu, by pod przewodnictwem papieża Jana XXIII uczestniczyć w Soborze Watykańskim II. Tu szczególnie zajął się tematem duszpasterstwa w świecie współczesnym. W trakcie soboru, 3 czerwca 1963 r., umiera Jan XXIII. Jego następcą zostaje papież Paweł VI, który mianuje bp Karola Wojtyłę na arcybiskupa metropolitę krakowskiego.
Uroczysty ingres odbył się 8 marca 1964 r. Trzy lata później papież mianuje go kardynałem.
Mimo tytułów i awansów, bp Karol nie dystansuje się do ludzi, pozostając tak samo troskliwym kapłanem, jakim był do tej pory. Był człowiekiem o wysokim poczuciu odpowiedzialności za misję, którą mu powierzył Bóg. Siły do „udźwignięcia” Kościoła w trudnych i niesprzyjających Kościołowi czasach komunizmu w Polsce, czerpał nieustannie z Eucharystii i osobistej, wytrwałej modlitwy. Owocem jego wymodlonej i wytrwałej postawy sprzeciwu wobec ówczesnych władz komunistycznych było m.in. wybudowanie kościoła na terenie nowopowstałego miasta-dzielnicy robotniczej – Nowej Huty. Miasto to miało być miejscem bez religii, miejscem bez Boga. Staraniami biskupa krakowskiego – Wojtyły, wzniesiono tam świątynię „Arka Pana”, która stała się symbolem zwycięstwa Boga nad ówczesną ateistyczną władzą Polski Ludowej.
Najwięcej uwagi skupiał jednak na młodzieży, którą nie bez przyczyny traktował jako „sól ziemi i światłość świata”. Wspierał każdą formę duszpasterstwa młodych (m.in. nowopowstały Ruch Światło-Życie – popularna oaza czy Grupy Apostolskie). Troska o młodzież była dla kardynała Wojtyły sprawą podstawową, wiedział, że ma ona ogromny wpływ na przyszłość Kościoła, Ojczyzny i świata. Lubił muzykę, lubił śpiew i miał nietuzinkowe poczucie humoru, czym sobie zaskarbił niejedno młode serce. Nie zmieniło się to nawet wtedy, kiedy został papieżem.
Habemus papam (czyli „Jeżeli się pomylę, to mnie poprawujcie!”)
16 października 1978 r. kardynał Karol Wojtyła został wybrany na następcę św. Piotra. Przyjął imię Jan Paweł II… i Maryję, jako powierniczkę i opiekunkę jego kolejnej misji dla Kościoła.
Od setek lat pierwszy papież nie-Włoch. Pierwszy papież-Polak. Pierwszy papież-pielgrzym. Pierwszy, który „40-krotnie okrążył Ziemię”, by móc spotkać się z każdym człowiekiem spragnionym Miłości, szacunku i pokoju. Pierwszy papież bez lektyki – pierwszy w papamobile. Pierwszy papież-internauta. Pierwszy papież wielu „premierowych” spotkań i wydarzeń. Papież-wizjoner. Młody duchem, także dzięki młodzieży. W trosce o nas – młodych, zainicjował systematyczne spotkania z młodzieżą całego świata. Światowe Dni Młodzieży po raz pierwszy odbyły się w Rzymie w 1985 r. Ten festiwal młodości odbywa się już po raz 14! Tym razem w jego mieście młodości – w Krakowie, w którym ciągle jest obecny jego duch. W mieście kultu Miłosierdzia Bożego, którego zasmakował w trudnych czasach młodości i które – wczytując się w Faustynowy „Dzienniczek” – już jako Głowa Kościoła – rozpowszechnił na cały świat.
„Nie ma to tamto – Subito santo!”
Karol Wojtyła nie zmieniał swojego stylu czy sposobu duszpasterzowania w Kościele. U podstawy jego życia – niezmiennie od dzieciństwa – była modlitwa, jego osobisty kontakt z Bogiem.Bogu też powierzył młodzież z całego świata, będąc już u kresu sił, na łożu śmierci. Pamiętał o młodych. I zapewne nadal gotowy jest orędować za nami u Niego.
Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37, w wigilię święta Miłosierdzia Bożego. Proces beatyfikacyjny rozpoczął się miesiąc po jego pogrzebie. Po sześciu latach został błogosławionym – 1 maja 2011 r. w Święto Miłosierdzia Bożego, beatyfikowany przez papieża Benedykta XVI. W trzy lata później kanonizowany przez papieża Franciszka – 27 kwietnia 2014 r., także w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Św. Jan Paweł II jest patronem rodzin i Światowych Dni Młodzieży.
Fotografie: Archiwum Archidiecezji Krakowskiej
POWRÓT DZIECKA DO PRZEDSZKOLA NR 9 W ŻYWCU OD 18 MAJ 2020r.
Rodzice, którzy zdeklarowali się na powrót dziecka proszę o wypełnienie załącznika do Procedury przyjęć do przedszkola oraz dostarczenie go do placówki w momencie przyprowadzenia dziecka do przedszkola.
Prosimy zapoznać się z Zarządzeniem Dyrektora Przedszkola nr 9 w Żywcu z dnia 06.05.2020 r. w sprawie wprowadzenia procedur mających na celu zapobieganie
i przeciwdziałanie COVID-19 w trakcie prowadzonych w Przedszkolu nr 9 w Żywcu zajęć opiekuńczych.
1. Wprowadza się procedurę bezpieczeństwa mającą na celu zapobieganie i przeciwdziałanie COVID-19 wśród dzieci, rodziców i pracowników Przedszkola w trakcie prowadzonych w Przedszkolu nr 9 w Żywcu zajęć, stanowiącą załącznik nr 1 do zarządzenia.
2. Wprowadza się procedurę postępowania na wypadek podejrzenia wystąpienia w Przedszkolu nr 9 w Żywcu choroby koronawirusowej COVID-19, stanowiącą załącznik nr 2 do zarządzenia.
3. Wprowadza się procedurę przyjęć do Przedszkola nr 9 w Żywcu, stanowiącą załącznik nr 3 do zarządzenia.
DOKUMENTY DO POBRANIA:
Procedura__przyjec_do_Przedszkola_nr_9_w_Zywcu.pdf
Procedura_bezpieczenstwa_dotyczaca_zapobiegania_i_przeciwdzialania_COVID-19.pdf
Procedura_postepowania_na_wypadek_podejrzenia_wystapienia_w_Przedszkolu_nr_9_w_Zywcu_choroby_kor.pdf
Zalacznik_do_Procedury_przyjec_do_Przedszkola_nr_9_w_Zywcu.docx
Zalacznik_do_Procedury_przyjec_do_Przedszkola_nr_9_w_Zywcu.pdf
ZGODNIE Z DECYZJĄ ORGANU PROWADZĄCEGO WYDŁUŻA SIĘ ZAWIESZENIE DZIAŁALNOŚCI PLACÓWKI DO 15 MAJA 2020 ROKU. O WSZELKICH ZMIANACH BĘDZIEMY INFORMOWAĆ PAŃSTWA NA BIEŻĄCO PRZEZ STRONĘ INTERNETOWĄ NASZEJ PLACÓWKI - PRZEDSZKOLA NR 9 W ŻYWCU.
DYŻUR WAKACYJNY
Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Żywca z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie ustalenia Regulaminu rekrutacji na dyżur wakacyjny organizowany w przedszkolach publicznych informujemy, że:
- w miesiącu lipcu dyżur pełni Przedszkole nr 9 (dyżur w okresie 01.07-24.07)
- w miesiącu sierpniu dyżur pełni Przedszkole nr 11 (dyżur w okresie 03.08-26.08).
Harmonogram rekrutacji:
rekrutacja zostaje przedłużona do dnia 22.05.2020 r. do godz. 12.
Warunki przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny: ( proszę zapoznać się z regulaminem dyżuru wakacyjnego)
1. Liczba wychowanków w oddziale nie może przekraczać 25 dzieci, a w przypadku grupy w której przebywają dzieci z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego limit wynosi 20,
2. dziecko/dzieci obojga rodziców pracujących oraz którzy nie zalegają z opłatami za świadczenia przedszkolne.
3. Dzieci niepełnosprawne mają zapewnione miejsce w przedszkolu macierzystym z uwagi na kadrę specjalistyczną
4. Pierwszeństwo w przyjęciu na dyżur wakacyjny mają dzieci uczęszczające do dyżurującego przedszkolna, a następnie dzieci z innych przedszkoli,
5. Przedłożenie stosownego zaświadczenia z zakładu pracy o niekorzystaniu Przez rodzica z urlopu wypoczynkowego W czasie trwania dyżuru pełnionego przez przedszkole (wzór nr 1),
6. Dokonanie opłaty za przedszkole należy uiścić w kancelarii przedszkola Pełniącego dyżur w następujących terminach:
- Dyżur Lipiec - płatność do 30 czerwca 2020 r.
- Dyżur sierpień - płatność do 30 lipca 2020 r.
7. Brak uiszczenia opłaty jest równoznaczne z rezygnacją z pobytu dziecka w przedszkolu dyżurującym.
Składanie dokumentów: w formie papierowej do skrzynki pocztowej umieszczonej na bramce placówki.
ZAŁĄCZNIKI:
karta_o_przyjecia_dziecka_w_okresie_letnim.docx
wzor_nr_1.docx
DECYZJĄ ORGANU PROWADZĄCEGO OD DNIA 6 MAJA 2020 ROKU - PRZEDSZKOLA NIE BĘDĄ OTWARTE. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK TO JEST 8 MAJA 2020 ROKU ZOSTANIE PODANA INFORMACJA DOTYCZĄCA FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA.
TERMIN UPŁYWA 29.04.2020 ROKU.
Szanowni Państwo
Zakończył się I etap rekrutacji dzieci do przedszkola.
Wszelkie informacje o przyjętych dzieciach znajdą państwo pod numerem telefonu 693 670 623 lub 693 670 686 w godzinach od 9:00 do 13:00 od poniedziałku do piątku.
DOKUMENTY DO POBRANIA:
zal._nr_9_Deklaracja_potwierdzenia_woli_zapisania_dziecka_do_przedszkola(1).doc
Rekrutacja_do_Publicznych_Przedszkoli_(1).docx
Szanowni Państwo,
Dzisiaj mamy zupełnie nową propozycję! Wiemy, jak dzieci uwielbiają wierszyki, dlatego udostępniamy za darmo wybór wierszy edukacyjnych na przeróżne tematy. Dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o przyrodzie, o zwierzętach, krajach świata i naszej Polsce.
Więcej interesujących tematów znajdą Państwo w naszych książkach, które serdecznie polecamy. Wiedza została w nich podana w przyjazny i ciekawy dla dzieci sposób.
Czytajmy dzieciom i zostańmy w domu! Pozdrawiamy serdecznie!
E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów. Zachęcamy do udostępniania np. w mediach społecznościowych!
pobierz bezpłatnie e-book Co warto wiedzieć?
Jednocześnie przypominamy o naszym poprzednich e-bookach - pierwszy podejmuje temat chorób, wirusów, higieny i zdrowia (wszystko w formie interesujących opowiadań i wierszyków dla dzieci); drugi to zbiór wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z naszych książek; trzeci zawiera przeznaczone dla najmłodszych zadania z matematyki.
pobierz bezpłatnie e-book o unikaniu choroby
WSZYSTKIM DZIECIOM, RODZICOM, ZNAJOMYM ŻYCZYMY ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!! ŻYCZY DYREKTOR PRZEDSZKOLA NR 9 AGATA CAPUTA, GRONO PEDAGOGICZNE ORAZ PERSONEL TECHNICZNY.
REGULAMIN
PRZEGLĄDU „PIOSENKI MOJEJ MAMY”
pod honorowym patronatem
Burmistrza Żywca - Antoniego Szlagora
Starosty Żywieckiego - Andrzeja Kalaty
Organizator: Miejskie Centrum Kultury w Żywcu, al. Wolności 4, tel. 33 / 475 11 60
CELE PRZEGLĄDU
Wyłonienie talentów wokalnych wśród dzieci i młodzieży.
Popularyzacja piosenek światowej estrady, inspiracja do podejmowania ciekawych i twórczych aranżacji.
Promowanie własnej, autorskiej twórczości tworzenie i poszerzanie repertuaru dziecięcego i młodzieżowego dostosowanego do współczesnych trendów.
Wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży.
Promowanie dziecięcej i młodzieżowej twórczości artystycznej.
WARUNKI REGULAMINOWE
Udział w przeglądzie mogą wziąć soliści i duety oraz duety pokoleniowe (dziecko z rodzicem, dziadkiem, babcią, ciocią, wujkiem itp.), występujący a capella, z akompaniatorem lub z podkładem muzycznym.
Warunkiem udziału w konkursie jest wysłanie nagrania na adres mailowy: fundusz@mck.zywiec.pl wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia stanowiącą załącznik do niniejszego regulaminu. Nagrania na płytach DVD lub na pendrive’ach można wysłać również pocztą na adres Miejskie Centrum Kultury.
Uczestnicy są zobowiązani do przygotowania jednej piosenki.
Uczestnicy oceniani będą w następujących grupach wiekowych:
- PRZEDSZKOLA,
- SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY I – III,
- SZKOŁY PODSTAWOWE – KLASY IV – VI,
- SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII i VIII,
- SZKOŁY ŚREDNIE
oraz kategoriach regulaminowych:
- SOLIŚCI,
- DUETY, DUETY POKOLENIOWE.
Maksymalny czas prezentacji – do 4 minut..
Uczestników przesłuchań oceniać będzie komisja powołana przez Organizatora, wyłaniając laureatów.
Laureaci Przeglądu otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.O terminie odbioru nagród Organizator powiadomi laureatów telefonicznie.
Jeżeli warunki na to pozwolą Koncert Galowy zostanie zorganizowany w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury w terminie późniejszym. O terminie koncertu laureaci zostaną powiadomieni telefonicznie. Wszystkie informacje na temat Przeglądu oraz planowanego koncertu laureatów będą dostępne na stronie www.mck.zywiec.pl.
Uczestnicy wyrażają zgodę na umieszczenie wysłanych na konkurs nagrań na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury oraz wykorzystanie i rozpowszechnianie tych materiałów w celu promocji przeglądu i prawidłowego jego przebiegu.
Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez organizatora Przeglądu „Piosenki Mojej Mamy” w celu prawidłowego przebiegu przeglądu (zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenieo ochronie danych osobowych).
KRYTERIA OCENY:
dobór repertuaru (dopasowanie piosenki do wieku wykonawcy, wartość artystyczna, skala trudności, pomysł aranżacji muzycznej)
dykcja,
interpretacja (oryginalność, dojrzałość artystyczna, zrozumieniei przekaz treści piosenki, umiejętne operowanie środkami wyrazu, jak mimika, gest),
technika wokalna,
wyraz artystyczny (interpretacja utworu, wrażenie artystyczne,kostium i stylizacja).
Zgłoszenia z nagraniami należy dostarczyć e-mailem w nieprzekraczalnym terminie do dnia 29 maja 2020 r. na adres e-mail: fundusz@mck.zywiec.pl lub na płytach DVD lub pendrive’ach na adres:
Miejskie Centrum Kultury, al. Wolności 4, 34-300 Żywiec
Karta_zgloszenia_-_Przeglad_PIOSENKI_MOJEJ_MAMY_2020.doc
Przesyłamy plakat przekazany przez Kancelarie Prezesa Rady Ministrów, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem, który w czytelny sposób przedstawia jak postępować nie tylko podczas kwarantanny, ale także podczas zakupów, załatwiania spraw urzędowych, mówi o wsparciu dla seniorów oraz daje wskazówki jak zachować się w przypadku podejrzenia zachorowania.
Szanowni Państwo,
Szkoły i przedszkola w dalszym ciągu są zamknięte, a my powinniśmy dla własnego bezpieczeństwa zostać w domu. By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi i wspierać jednocześnie rozwój maluchów, przesyłamy darmowy e-book z wybranymi z naszych książek zadaniami z matematyki. Pamiętajmy, że ćwiczenie czyni mistrza, a zostanie mistrzem matematyki to dopiero coś!
Mamy nadzieję, że dzieci z radością rozwiążą wszystkie zadania, a rodzice choć trochę odetchną.
Nieustannie życzymy wszystkim zdrowia!
E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów. Zachęcamy do udostępniania np. w mediach społecznościowych!
pobierz bezpłatnie e-book Matematyka dla smyka
Jednocześnie przypominamy o naszym poprzednich e-bookach - pierwszy podejmuje temat chorób, wirusów, higieny i zdrowia (wszystko w formie interesujących opowiadań i wierszyków dla dzieci); drugi to zbiór wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z naszych książek.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY PAŃSTWA
DO SKORZYSTANIA Z PROGRAMU TVP2
DLA SWOICH DZIECI
Firma Powszechnej Dwujęzyczności informuje, że za pośrednictwem TVP2 emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 11.40 program pt. „Wielkie dzieła małych rąk”, z którego rodzice mogą skorzystać przy nauce języka angielskiego swoich dzieci.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
„Jak powstają dziury w serze” czyli program edukacyjny dla dzieci
Szanowni Państwo,
ostatnie tygodnie to w dużej mierze nauka za pomocą platform internetowych i nauczanie zdalne.
Zapewne nie jest to proste zadanie, ponieważ dotychczas zazwyczaj nie korzystaliśmy z tego sposobu nauczania.
Jako polska mleczarnia Spomlek dotychczas często przeprowadzaliśmy w szkołach i przedszkolach zajęcia dla dzieci, w których przedstawialiśmy w prosty i ciekawy sposób cały proces powstawania serów żółtych.
W czasach kiedy dzieci musza pozostać w domach postanowiliśmy stworzyć materiał edukacyjny. Jest to krótki film, który zapewne zainteresuje dzieci w wieku 4-12 lat i będzie doskonałym źródłem wiedzy o serowarstwie.Film to edukacja ale i zabawa do której zaprasza wesoła krówka, będąca przewodnikiem po naszym zakładzie produkcyjnym.
LINK DO FILMU DLA DZIECI - SERDECZNIE ZAPRASZAMY
Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=ASRjdYUVs_M
Akademia Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej
Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. Prosimy o przekazanie tej wiadomości Państwa rodzicom. Obecnie ogląda nas około 4 tyś dzieci. A chciałybyśmy, aby z zajęć skorzystało jeszcze więcej dzieci.
Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.
Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.
Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć
Podajemy linka do zapisów:
https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/
Szanowni Państwo,
W związku z panującym obecnie zagrożeniem zamknięto przedszkola i szkoły. By pomóc rodzicom w opiece nad dziećmi, a maluchom przynieść trochę radości, udostępniamy za darmo e-book ze zbiorem wybranych łamigłówek i zadań edukacyjnych oraz malowanek z naszych książek.
Mamy nadzieję, że umilimy Wam czas, który spędzacie w domach. Życzymy wszystkim dużo zdrowia!
E-book jest całkowicie bezpłatny, można go rozpowszechniać i wykorzystywać do realizacji Państwa pomysłów. Zachęcamy do udostępniania np. w mediach społecznościowych!
pobierz bezpłatnie e-book z łamigłówkami i malowankami
W związku z panującym obecnie zagrożeniem zdecydowaliśmy się udostępnić za darmo e-book ze zbiorem opowiadań i wierszy, podejmujących temat chorób i wirusów. Utwory pochodzą z wydawanych przez nas książek przeznaczonych dla najmłodszych.
Polecamy do czytania dzieciom w czasie trwania stanu zagrożenia epidemiologicznego - z jednej strony to ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu; z drugiej - metoda przekazania najmłodszym ważnych treści na temat higieny i zdrowia.
wydawanictwo "GREG"
W celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia się koronawirusem COVID-19, prosimy o przesyłanie wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola oraz innych dokumentów/oświadczeń potwierdzających spełnianie przez dziecko kryteriów określonych w postępowaniu rekrutacyjnym na skrzynkę mailową przedszkola w formie skanów lub fotografii.
Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej. Zachęcamy również do składania dokumentacji do skrzynki listowej znajdującej się przy wejściu do przedszkola. Poczta ze skrzynki listowej przy przedszkolu jest codziennie wyjmowana.
Mogą Państwo również wysłać list z dokumentacją związaną postępowaniem rekrutacyjnym korzystając z tradycyjnej poczty.
Wniosek wraz z dokumentacją można pobrać drogą elektroniczną ze strony wybranego przez Państwa przedszkola.
Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola wraz z dokumentacją przyjmowane będą drogą e-mailową do 8 kwietnia 2020 r. do godziny 12.00. (przedszkolenr9@poczta.fm)
Informacje o decyzjach władz będziemy przekazywać na bieżąco na stronie internetowej przedszkola.
Powered by aSc EduPage