• Misja oraz wizja przedszkola

•       MISJA  PRZEDSZKOLA

• Przedszkole  jest  placówką  traktującą  każde  dziecko  w  sposób  indywidualny  i  podmiotowy.
          • Przedszkole  jest  instytucją  bezpieczną  dla  dziecka,  a  zarazem  przyjazną  dla  rodzica.
          • Przedszkole  rozbudza  twórczość  i  ciekawość  wychowanków.
          • Przedszkole  kształtuje  postawy  prozdrowotne  oraz  moralne.
          • Nauczyciele  i  przedszkole  zaspokajają  potrzeby  dzieci,  co  pozwala  dążyć  im  do  osiągnięcia  "dojrzałości  szkolnej".
          • Kadra  przedszkolna  jest  odpowiednio  wykwalifikowana  i  w  dalszym  ciągu  doskonali  się  zawodowo  (gimnastyka  korekcyjno - kompensacyjna,  j.  angielski).
          • Przedszkole  promuje  się  w  środowisku  lokalnym,  podtrzymując  tradycje  i  prowadząć  wychowanie  regionalne  w  placówce.
          • Przedszkole  współpracuje  zarówno  ze  środowiskiem  lokalnym,  jak  i  innymi  placówkami  oraz  rodzicami.
          • Dyrektor  przedszkola  stara  się  zapewnić  należyte  wyposażenie  placówki.
          • Przedszkole  stosuje  się  do  zasad  wynikających  z  Konwencji  Praw  Dziecka.
          • Dyrektor  dba  o  wizerunek  placówki,  wspiera  rozwój  zawodowy  swoich  nauczycieli,  zauważa  ich  potencjały  oraz  talenty  co  sprzyja  podwyższeniu  poziomu  pracy  w  placówce.

WIZJA  PRZEDSZKOLA

• Przedszkole  daje  możliwość  na  wyrównanie  poziomu  edukacyjnego  oraz  rozwoju  każdego  dziecka.
          • Przedszkole  dąży  do  kształtowania  samodzielności  u  wychowanków  oraz  rozbudza  twórcze  postrzeganie  świata.
          • Przedszkole  kształtuje  u  dzieci  postawy  patriotyczne.
          • Praca  w  obszarze  dziecko - nauczyciel - rodzic  opiera  się   na  wszechstronnym  rozwoju  dziecka  oraz  zaspokojeniu  jego  potrzeb.
          • Rodzice  są  partnerami  i  współorganizatorami  życia  przedszkola.
          • Przedszkole  zatrudnia  wykwalifikowną  kadrę,  która  jest  zaangażowana  w  rozwój  i  życie  placówki.
          • Placówka  uczestniczy  w  lokalnych  programach  i  stosuje  aktywne  metody  pracy  w  celu  podniesienia  jakości  pracy  przedszkola.
          • Wyposażenie  oraz  estetyka  przedszkola  oddziałuje  na  wysoki  poziom  pracy.
          • Nauczyciele  odnoszą  sukcesy  oraz  odczuwają  satysfakcję  z  wykonywanej  pracy.