• O PRZEDSZKOLU

NASZE  PRZEDSZKOLE

Nasze  przedszkole  zapewnia  wszechstronny,  bezpieczny  i  radosny  rozwój  wszystkim  dzieciom  uczęszczającym  do  naszej  placówki.  Indywidualny  rozwój  dziecka  staramy  się  wspomagać i  ukierunkowywać  zgodnie  z  jego  wrodzonym  potencjałem  i  możliwościami  rozwojowymi.  U  dzieci  kształtujemy  i  rozwijamy  aktywność  wobec  siebie,  innych  ludzi i  otaczającego  świata  poprzez  stwarzanie  warunków  umożliwiających  osiągnięcie  "gotowości  szkolnej."

Wobec  rodziców  pełnimy  funkcję  doradczą  i  wspierającą,  spełniającą  warunki  do  wszechstronnego  rozwoju  każdego  wychowanka.

W  przedszkolu  prowadzone  są  dodatkowe  zajęcia: gimnastyka  korekcyjna, zajęcia  logopedyczne, terapia  pedagogiczna, psycholog.

Przedszkole  prowadzi  w  ramach  podstawy  programowej  naukę  języka  angielskiego  we  wszystkich  grupach wiekowych.  Zajęcia  odbywają  się  wg  ustalonego  harmonogramu.     Zajęcia  logopedyczne  jak  i  z  terapii  pedagogicznej    prowadzone  są  w  małych  grupkach  3 - 4  osobowych.