• PODSUMOWANIE AKCJI ŚWIĄTECZNYCH

• Nasze Przedszkole brało udział w kilku świątecznych akcjach: Mikołaj na Kresach, List Seniorów z Żywiecczyzny, Szlachetna Paczka.

Dziękujemy wszystkim serdecznie,którzy wsparli nasze akcje. Dobro wraca.

• WIZYTA MIKOŁAJA

• 5 GRUDNIA w Przedszkolu pojawił się długo oczekiwany Gość. Wszystkie przedszkolaki z niecierpliwieniem i ogromną radością wypatrywały Mikołaja i jego pomocników. Mikołaj wysłuchał piosenek przygotowanych specjalnie dla niego oraz wręczył wszystkim grzecznym dzieciom prezenty. Były też pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem.

• ŚWIĘTO PATRONA PRZEDSZKOLA

• 29 października w Miejskim Centrum Kultury miało miejsce niezwykłe wydarzenie- imieniny Andrzeja Komonieckiego, wójta i burmistrza naszego miasta. Dzieci z grup VI, VII i VIII przygotowały piękny program artystyczny. Wśród zaproszonych gości była m.im. kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu pani Dorota Firlej, która dzięki prezentacji multimedialnej pokazała wszystkim zgromadzonym gościom miejsca najbardziej związane z Andrzejem Komonieckim.

• ZAPROSZENIE NA IMIENIMY PATRONA PRZEDSZKOLA

• Dyrektor, Grono Pedagogiczne oraz Społeczność Przedszkola nr 9 im. Andrzeja Komonieckiego, zapraszają wszystkich mieszkańców oraz pasjonatów naszej małej ojczyzny, na szczególną uroczystość – imieniny zacnego wójta Andrzeja Komonieckiego, czyli Święto Patrona Przedszkola, które odbędą się dnia 29 listopada 2023 r. o godzinie 9:30 w sali Miejskiego Centrum Kultury.

Na spotkaniu przedszkolaki zaprezentują program artystyczny upamiętniający postać patrona. Będzie również prelekcja kustosza żywieckiego muzeum Pani Doroty Firlej o kronikarzu oraz na temat naszego największego dziedzictwa – stroju mieszczańskiego, tańców żywieckich i rzemieślniczych tradycji.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

• 6 listopada do Przedszkola przybyły Królewny, Księżniczki, Elzy, Spidermany, pieski z Psiego Patrolu, Myszka Miki, smoki, kotki, Kubuś Puchatek oraz wiele innych wspaniałych bohaterów bakkowych i baśniowych. Była wspaniała zabawa.

• ROZSTRZYGNIĘCIE RODZINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

• 30 PAŹDZIERNIKA odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród z rodzinnego konkursu plastycznego "KAROCA DLA KOPCIUSZKA". Dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w konkursie, za ogrom pracy, pomysłowość i zaangażowanie. Wszystkie prace zostały wyróżnione i nagrodzone.

Więcej zdjęć na FB.

• DZIEŃ DYNI

• W piątek 28 października we wszystkich grupach obchodziliśmy DZIEŃ DYNI. Dzieci poznały gatunki i rodzaje dyń, potrawy z dyń, był dyniowy tor przeszkód a przede wszystkim wspaniała zabawa

• 14 października DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji  Dnia Edukacji Narodowej dzieci z oddziałów III, IV i V przygotowały uroczystą akademię.

Wszystkim pracownikom przedszkola życzymy radości,wytrwałości, sukcesów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.

• DZIEŃ DRZEWA

• Z okazji Dnia Drzewa- 10 PAŹDZIERNIKA dzieci z oddziałów III, VI i VII zasadziły jabłonkę oraz krzewy ozdobne.

• STREFA CHWAŁY

• W Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbyły się przesłuchania do Festiwalu Piosenki Religijnej STREFA CHWAŁY.

Jagoda i Nikola z oddziału VII oraz Zosia, Liliana i Ola z oddziału V reprezentowały nasze Przedszkole.

• ZBIÓRKA DLA ZWIERZĄT

• Zachęcamy do udziału w akcji "WSPOMÓŻ PSIAKA LUB KOCIAKA" ze Schroniska dla Zwierząt FUTRZANY LOS w Żywcu. Zbiórka trwa do 27.10.br . Dobro powraca

• KOPCIUSZEK W MCKu

• 5 października dzieci z oddziałów III,IV i V wybrały się do Miejskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt:" Kopciuszek".