• NIGDY NIE ZAGINIE GÓRALSKA MUZYKA

• "Szumi Jawor szumi ..."

21 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu nasze przedszkole zorganizowało V edycję Międzyprzedszkolngo Konkursu Tańca Góralskiego "NIGDY NIE ZAGINIE GÓRALSKA MUZYKA" pod honorowym patronatem burmistrza miasta Pana Antoniego Szlagora. W konkursie wzięło udział 8 Przedszkoli żywieckich a całe wydarzenie prowadziła Pani Jadwiga Jurasz. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za piękne tańce i niezapomniane wrażenia.

• WYCIECZKA DO PIEKARNI

• 20 kwietnia dzieci z odziału III wybrały się na wycieczkę do PIEKARNI "ŁUKASZEK".Bardzo serdecznie dziękujemy piekarni ”Łukaszek" a w szczególności właścicielowi za wspaniałe warsztaty piekarnicze, wprowadzenie w kulisy piekarskiego rzemiosła a także pyszny poczęstunek.

• ŚPIEWAJMY RAZEM

• Zosia z oddziału II wzięła udział w Spotkaniu z Piosenką " Śpiewajmy Razem" 2023 organizowanym przez Przedszkole nr 1. Zosia zaprezentowała utwór:" Miala baba koguta". Serdecznie gratulujemy!!

• SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

• 12 kwietnia dzieci z odziałów IV i V spotkały się  z panem leśnikiem Piotrem Dziki. Tematem spotkania było "Świat zwierząt Beskidzkich Parków Krajobrazowych”. Dzieci wysłuchaly ciekawych informacji o zwierzętach oraz obejrzały filmiki z ich udziałem. Na koniec mogły poznac jakie ślady po sobie zostawiają leśne zwierzęta. Dziękujemy za ciekawe zajęcia.

• WARSZTATY WIELKANOCNE

• Warsztaty wielkanocne w oddziale IV. Tym razem przedszkolaki wykonały kolorowe wieńce wiosenno-wielkanocne. Dziękujemy Pani Agacie Tomiczek-Szuran za przeprowadzenie ciekawych i interesujących zajęć.

• ZAJĘCIA OTWARTE

• 31 marca oodbyły się zajęcia wiosenno swiateczne połączone z wykonaniem palm wielkanocnych w oddziale VI.

• KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

• Oddział VIII-Podsumowanie wiadomości. III edycji Ogólnopolskiego Programu Ekologicznego pt. skąd się biorą produkty ekologiczne, Klub Zdrowego Przedszkolaka. Przygotowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Prezentacja programu z udziałem pracowników Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Żywcu.

• WIZYTA W BIBLIOTECE

• Oddział IV - W dniu 24.03."Jeżyki" odwiedziły Żywiecką Bibliotekę Samorządową. Przedszkolaki wzięły udział w teatrzyku kamishibai pt. "Motylek Kemushi" oraz w warsztatach plastyczno - technicznych. Zwiedzili również całą bibliotekę i jej podwórze. Serdecznie dziękujemy za gościnę Pani Katarzynie Śleziak.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA W GRUPIE MOTYLKI

• 21 marca w grupie MOTYLKI w oddziale II miało miejsce ważne wydarzenie- Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci zaprezentowały program wiosenny, złożyły uroczystą przysięgę i zostały PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA przez Panią Dyrektor. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom, rożek obfitości i medal. Witamy oficjalnie w naszej społeczności przedszkolnej.

• PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA GRUPY BIEDRONECZKI

• 23 marca to ważna data dla grupy BIEDRONKI z oddziału I. W tym dniu Biedroneczki zostały PASOWANE NA PRZEDSZKOLAKA. Dzieci zaprezentowały program artystyczny słowno-muzyczny. Następnie złożyły uroczystą przysięgę i zostały Pasowane na Przedszkolaka przez Pania Dyrektor. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom,rożek obfitości i medal. Witamy oficjalnie w naszej społeczności przedszkolnej.

• KOROWÓD WIOSENNY

• W pierwszy dzień Wiosny nasze przedszkolaki wybrały się do Parku Żywieckiego,gdzie razem z innymi Przedszkolami z naszego miasta a także Panem Burmistrzem Antonim Szlagorem oraz Panem vice Burmistrzem Markiem Czulem przeszli w Wiosennym Korowodzie witać Wiosnę.

• WARSZTATY W MIEJSKIM CENTRUM EKOLOGICZNYM

• 20 marca dzieci z oddziały V wzięy udział w warsztatach w Miejskim Centrum Ekologicznym w Żywcu pod hasłem "Przyjaciele rzeki Soły i Jeziora Żywieckiego" prowadzonych przez Polski Związek Wędkarski Żywiec Zabłocie. Spotkanie pogadanką o faunie górskich rzek rozpoczął Pan Bogusław Juźwa. Na koniec uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak robi się przynętę wędkarską. Pokaz przeprowadził Pan Piotr Kliś.

• POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI

• 15 marca w Miejskim Centrum Kultury odbył się POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI. Jest nam miło poinformować, iż Antoś z oddziału V zdobył WYRÓŻNIENIE. Serdecznie gratulujemy!!!